Wiosła na ścianie

Wiosła na ścianie

Wiosła jako dekoracja do powieszenia

Wiosła – motyw prosty i oryginalny, dzięki różnorodności kształtów, barw i tworzyw niezwykle atrakcyjny do wykorzystania w dekoratorstwie.  Zanim ocenimy czy są rozwiązaniem dla nas,  zerknijcie na poniższe, ciekawe aranżacje – mogą naprawdę zainspirować do wykorzystania tego marynistycznego elementu wg. własnego, niepowtarzalnego pomysłu.

Wiosła na ścianę mogą wisieć pojedynczo, podwójnie lub nawet potrójnie jedno pod drugim, z piórem skierowanym do góry lub w dół. Powyższe wiosła  zostały dosyć dobrze dopasowane do charakteru wnętrza i pomagają tworzyć jego niepowtarzalny morski klimat. Ponieważ są dekoracją dosyć niespotykaną stanowią centralny element wystroju i mocno przyciągają wzrok.

Popularne są również aranżacje w których krzyżujemy ze sobą dwa wiosła.

Wiosło nie koniecznie musi zostać zawieszone na ścianie, jeśli dysponujemy odrobiną przestrzeni można je ustawić pod ścianą lub oprzeć w rogu pokoju jako dekorację uzyskując bardzo ciekawy efekt wizualny.

Jeśli cenimy sobie nie tylko walory ozdobne ale również funkcjonalne, wprawdzie w domu wiosła do wiosłowania się nie przydadzą ale z powodzeniem ich długi trzon może pełnić funkcję karnisza:

lub poręczy przy schodach:

oryginalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wioseł jako wieszaków:

lub elementów stolika:

Dekoracje z wioseł możemy wykonać sami: na początek musimy zaopatrzyć się w stare wiosło z drewna i pomalować je na wybrany przez nas kolor. W ten sposób uzyskamy niepowtarzalny przedmiot doskonale dopasowany do naszego wnętrza i własnego gustu i preferencji. Opcjonalnie można skorzystać z gotowego rozwiązania:

Gdzie można znaleźć takie wiosła ?

Oferujemy tu wiosła w różnych rozmiarach, produkt jest gotowy do powieszenia na ścianę – z tyłu został wyposażony w zawieszki które umożliwiają powieszenie wioseł na ścianie zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Dekoracje z wioseł: dekoracje z wioseł kliknij tutaj.

Wiosła kiedyś były podstawowym napędem wszystkich łodzi pływających, dziś funkcjonują jako element pomocniczy, lecz nadal stanowią nieodłączny element wyposażenia jachtów dlatego we wnętrzu dodadzą osobliwego klimatu i pomogą stworzyć niepowtarzalną atmosferę związana z tematem żeglugi, morza i przywodzącym na myśl piaszczysty krajobraz wybrzeża.