Sieć rybacka na kilka sposobów

Sieć rybacka na kilka sposobów

Szkoda, że nie poczuję dziś piaszczystej plaży pod stopami i nie zobaczę bezkresnego morza aż po horyzont. Lecz co nieco morskiego klimatu mogę wprowadzić za pomocą morskich sieci.

Sieci różnią się od siebie rozmiarem, barwą i kształtem oczek, które były dopasowane do rodzaju i wielkości łowionych ryb. Sieć możemy umieścić w dowolnym miejscu pokoju: na ścianie lub zawiesić pod sufitem. Wiele zależy od naszej inwencji i kreatywności. Jestem bardzo ciekawa jaki macie pomysły na jej zastosowanie.

Ze względu na możliwość pokrycia sporej powierzchni sieć będzie dominującym akcentem i nada morski klimat całemu pomieszczeniu. Aby uzyskać ciekawszy efekt, możemy naszą sieć ozdobić muszelkami lub rozgwiazdami. Można je samodzielnie przykleić klejem kropelką lub klejem do plastiku.

Sieci niekoniecznie muszą wisieć! Latem cudownie będzie je wykorzystać jako oryginalną dekorację naszego letniego stołu. Zobaczcie jaki fantastyczny efekt możemy uzyskać. Sieć i trochę muszelek i morskie rozgwiazdy – jakie to proste i piękne.

Lekkość, subtelność i delikatność..

Choć osobiście nieraz zastosowałam lekkie, morskie nakrycie aby stworzyć atmosferę wakacyjnej sielanki, sieci mogą posłużyć do stworzenia nie mniej oryginalnego i specyficznego klimatu. Sami zobaczcie odważną piracką propozycję:

 

Sieci i szklane boje rybackie

Moim faworytem związanym z tematem sieci są szklane boje. W rybołówstwie, aby było łatwiej rybakom odnaleźć zarzuconą sieć, do jej brzegów przyczepiano „pływaki” lub widoczne z daleka szklane boje. Szklana boja unosiła się na powierzchni wody informując rybaków o lokalizacji sieci. Na wybrzeżach nadal można natknąć się na sieci do których zostały przyczepione różnobarwne kule.

Lubie je szczególnie ze względu na mnogość kolorów i rozmiarów. Tę barwną dekorację można wykorzystać na setki sposobów według własnych pomysłów i twórczej inwencji.

Sieci i boje to dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza morskiego klimatu. Czekam na Wasze propozycje i zdjęcia sieci rybackich wykorzystanych w Waszych marynistycznych pokojach!

 • Kris

  28 marca 2013 at 22:59 Odpowiedz

  Szukam sieci dość mocnej, która ma zastąpić ścianę w stoisku ekspozycyjnym, sieć o wym. 350mmx250mm. Mogą być duże oka. Może tu dowiem się, gdzie mógłbym taką sieć kupić?
  Pozdrawiam,
  Kris

 • olciawik

  1 marca 2016 at 22:03 Odpowiedz

  Gdzie można dostać takie boje i jakie są ich ceny?