Sieć rybacka na kilka sposobów

Sieć rybacka na kilka sposobów

Jak w prosty sposób możesz stworzyć w swoim salonie lub na tarasie przyjemny, morski lub mazurski klimat? Odpowiedź jest jedna: sieć rybacka! Wystarczy, że umieścisz ją na ścianach lub pod sufitem! To materiał, który daje olbrzymie możliwości w zakresie projektowania i dekorowania wnętrz oraz przestrzeni otwartych, takich jak: balkon, altana czy patio.

Sieci różnią się od siebie rozmiarem, barwą i kształtem oczek. Z czego to wynika? Odpowiedź jest prosta: oczka muszą być bowiem dopasowane do rodzaju i wielkości łowionych ryb.


Sieć możesz umieścić w dowolnym miejscu pokoju: na ścianie lub zawiesić pod sufitem. Wiele zależy od Twojej inwencji i kreatywności.

Ze względu na możliwość pokrycia sporej powierzchni sieć będzie dominującym akcentem i nada morski klimat całemu pomieszczeniu. Aby uzyskać ciekawszy efekt, możemy naszą sieć ozdobić muszelkami lub rozgwiazdami. Takie morskie dekoracje przykleisz do sieci za pomocą kleju typu kropelka lub specjalnych klejów do plastiku.

Sieci rybackie niekoniecznie muszą być podwieszone pod sufitem! Latem sprawdzą się one doskonale jako ozdoba stołu. Zobacz, jaki fantastyczny efekt możesz dzięki niej uzyskać. Rozciągnij cienką sieć na blacie jak obrus lub bieżnik. Połóż na niej trochę muszelek i morskie rozgwiazdy – i gotowe!

sieć rybacka na stole

Piękno tkwi w prostocie.

Chcesz zorganizować pirackie party urodzinowe swojemu dziecku? Wykorzystaj sieć rybacką i stwórz designerską, niespotykaną aranżację.

Sieci i szklane boje rybackie

A może zamiast standardowych sieci rybackich wybierzesz szklane boje? To element powiązany z siecią, powszechnie wykorzystywany przez rybaków na całym świecie. W rybołówstwie, aby było łatwiej rybakom odnaleźć zarzuconą sieć, do jej brzegów przyczepiano „pływaki” lub widoczne z daleka szklane boje. Szklana boja unosiła się na powierzchni wody informując rybaków o lokalizacji sieci. Na wybrzeżach nadal można natknąć się na sieci do których zostały przyczepione różnobarwne kule.

Szklane boje rybackie to bardzo stylowe dekoracje. Wyróżnia je mnogość kolorów i rozmiarów. Tę barwną, marynistyczną ozdobę wykorzystasz na setki sposobów, według własnych pomysłów i twórczej inwencji.

Sieci i boje to dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza morskiego klimatu. Czekamy na Wasze propozycje i zdjęcia sieci rybackich wykorzystanych w Waszych marynistycznych pokojach!

Szukasz innych pomysłów na wprowadzenie do wnętrza morskiego klimatu? Sprawdź nasze propozycje!

4 komentarze

 • Kris

  28 marca 2013 w 22:59

  Szukam sieci dość mocnej, która ma zastąpić ścianę w stoisku ekspozycyjnym, sieć o wym. 350mmx250mm. Mogą być duże oka. Może tu dowiem się, gdzie mógłbym taką sieć kupić?
  Pozdrawiam,
  Kris

 • olciawik

  1 marca 2016 w 22:03

  Gdzie można dostać takie boje i jakie są ich ceny?

Zobacz w sklepie