Pomysł na walentynki

Pomysł na walentynki

Morski prezent na walentynki?

Jak myślicie – im dłużej jesteście w związku tym łatwiej czy trudniej wybrać prezent na walentynki? Z jednej strony w świeżym związku jest łatwiej: jeszcze nie przerobiliście listy walentynkowych pomysłów i jest więcej opcji; a z drugiej trudniej, bo się nie znacie dosyć dobrze i trudno powiedzieć co ucieszy i spodoba się drugiej polowce, która jest jeszcze nie do końca przez nas odkryta.

A więc jaki pomysł na walentynkowy prezent dla niej? Najczęściej Panowie wybierają kwiaty. Często również sięgają po seksowną bieliznę, perfumy, pluszaki albo wspólną kolację. A prezent walentynkowy dla niego? Najczęściej jest to symboliczna czekoladka, serce lub tradycyjna kartka z miłosnym wyznaniem.

Ale co zrobić by nie wypaść szablonowo i mało kreatywnie…? Nie ma innej rady, trzeba wymyślić coś oryginalnego czego nie ma na sklepowych półkach. Jeśli nasza druga połówka żegluje, sprawa jest mocno ułatwiona.  Oczywiście najbardziej trafioną opcją zawsze będzie wspólny rejs, najlepiej po wyspach kanaryjskich albo karaibskich. Trochę się zagalopowaliśmy … bo śmiałe pomysły często przegrywają w zetknięciu z prozą życia. Wówczas warto poszukać czegoś bardziej w zasięgu naszych możliwości. Niewielki i symboliczny prezent walentynkowy również może być morski lub żeglarski. Wystarczy, że będzie miał marynistyczny akcent, a na pewno wywoła radość na twarzy naszego ukochanego lub ukochanej. Zobaczcie kilka pomysłów na prezent walentynkowy dla żeglarza lub żeglarki.

Dla niego – prezent dla żeglarza na walentynki

Prezent walentynkowy może być praktyczny, nie koniecznie od góry do dołu udekorowany w czerwone serduszka. W tej kategorii polecamy: np. ręcznik z akcentem marynistycznym, szaro-czarny (czyli w  dość męskich barwach) koc we wzór w kotwice lub model jachtu, który swoją sylwetką mile udekoruje wnętrze jego pokoju lub gabinetu.

Dla niej – prezent dla żeglarki na walentynki

Prezent walentynkowy dla niej może być z charakterystyczną czerwienią, by podkreślał namiętność i siłę uczuć. Wśród takich morskich, walentynkowych pomysłów znajdziecie: czerwone poduszki z kotwicą lub różą wiatrów, żeglarskie chusty albo bransoletki z morskich kamieni i minerałów.

Walentynkowy statek w butelce

Oryginalnym i wyjątkowym walentynkowym prezentem zarówno dla niej jak i dla niego będzie ręcznie wykonany przez modelarza statek w butelce. Oczywiście może to być butelka z tradycyjnym polskim żaglowcem np. Darem Pomorza lub Darem Młodzieży ale przy tej miłosnej okazji można troszkę odpuścić z powagą i zaopatrzyć się w „Statek Miłości” – w butelce oczywiście.  Walentynkowy statek w butelce to piękny, trzymasztowa fregata z ożaglowaniem rejowym. Na żaglu (gaflu) ma duże, czerwone serduszko oraz napis na frontowym żaglu „Odpłyń ze mną”. Jest to wyjątkowe przesłanie ze względu na mnogość interpretacji. Odpłynąć można razem w życie, w podróż albo w głąb siebie i wewnętrznego świata bezkresnej miłości i silnej namiętności. Na burcie naszego miłosnego statku widnieje napis „Statek Miłości” . Dziób żaglowca zdobią czerwone usta, a drewniany cokolik daje możliwość przymocowania tabliczki z własną, indywidualną, walentynkową dedykacją. Prezent będzie idealny dla zarówno dla niego jak i dla niej. Nieduży, symboliczny, ręcznie i precyzyjnie wykonany, oryginalny  ale przede wszystkim z marynistycznym akcentem, który odzwierciedla pasję do żeglarstwa, co  doceni każdy żeglarz lub żeglarska.