Jaki model żaglowca?

Jaki model żaglowca?

Modele jachtów i żaglowców

Lubię modele. Dostojne i eleganckie ze strzelistymi masztami i smukłym kadłubem pomagają nadać indywidualny charakter przestrzeni i tworzą klimat wnętrza.

Zerknijcie na kilka ciekawych przykładów wykorzystania modeli jachtów i żaglowców w aranżacjach.

Wyglądają dostojnie i efektownie w odpowiednim otoczeniu, dopasowane do stylu wnętrza.

W zależności od preferowanego stylu możemy rozważyć zakup klasycznego żaglowca lub nowoczesnej jednostki bijącej rekordy prędkości w światowych regatach. Decydując się na klasyczny model, czyli żaglowiec który zdobił wody oceanów przez ubiegłe stulecia wybierzemy model z ożaglowaniem rejowym, obłym kształtem kadłuba i większą najprawdopodobniej większą ilością masztów.

Szkuner z 1093 roku niepokonany przez 100 lat! Model i rys historyczny oraz zdjęcia oryginalnej jednostki znajdziesz klikając w zdjęcie.

Modele dostępne na rynku różnią się od siebie ceną i jakością wykonania. Ceny najdroższych precyzyjnie wykonanych replik wyniosą pomiędzy 2.000 – 5.000 PLN. Produkcja takiego modelu jest wykonywana ręcznie przez modelarza na zamówienie i trwa kilka miesięcy. Jeśli nie chcemy przeznaczyć aż tak sporego budżetu możemy zaopatrzyć się w dobrej jakości modele produkcji seryjnej. Zapłacimy za nie w granicach 200 – 600 zł. Natomiast za cenę oscylującą w okolicach 50 zł możemy nabyć jedynie słabej jakości karykaturalne, nie zachowujące proporcji atrapy.

Jeśli zdecydujemy się na model żaglowca w naszym pokoju musimy pamiętać, że będzie to jeden z centralnych i najważniejszych elementów wystroju. Modele na polskim rynku są dostępne w sklepie z marynistycznymi dekoracjami. Będzie kształtował klimat pomieszczenia , przykuwał uwagę, budził podziw i respekt wobec inżynierskiego geniuszu konstruktora i majestatu morskiego żywiołu.