Marynistyka przy stole

Marynistyka przy stole

Umiejętna kompozycja i selektywny wybór marynistycznych akcentów może zaowocować wspaniałą, niezwykle oryginalną i urokliwą aranżacją stołu, która stworzy niepowtarzany klimat i sprowokuje liczne okrzyki zachwytów wśród naszych gości, zwłaszcza jeśli wśród nich znajdą się starzy żeglarze.

Zacznijmy klasycznie – od marynistycznej zastawy. Wyszukana i gustowna nie tylko na jachcie ale również w domowym otoczeniu.

Sztućce i naczynia z żeglarskimi wzorami to asortyment prawdziwych pasjonatów i zapaleńców.

Jednak jeśli nie mamy aż tak wyrafinowanych i profesjonalnych żeglarskich dekoracji; obrusów w pasy czy porcelany z żeglarskim nadrukiem to  żaden problem. Najpiękniejsze stoły powstają dzięki wykorzystaniu prostych zabiegów i zestawieniu bardzo subtelnych, często niedrogich morskich drobiazgów.

Czasem wystarczy odpowiednie zestawienie kolorów.  Można również wykorzystać  kawałki liny np. do związania sztućców. Łatwym sposobem na uzyskanie pięknego efektu jest wykorzystanie muszelek i rozgwiazd, które mają sporo uroku i mocno kojarzą się z plażą, morzem i wakacyjnym letnim klimatem.

A poniżej kilka bardziej wyszukanych i niestandardowych rozwiązań. Może coś Was zainspiruje.

Serwetki na stół w marynistyczne wzory:

Marynistyczne dodatki stworzą niebanalną oprawę i spowodują, że przyjęcie będzie będzie miało swój indywidualny charakter i nie zginie zbyt łatwo w pamięci. Podstawą jest jednak umiar i zachowanie odpowiedniej kompozycji kolorystycznej.

A teraz marynistyka na słodko! Zaczynamy od smakowitych babeczek. Z żaglówką czy z kotwiąca? Mniam 🙂

Mnogość wzorów i motywów sprawia, że można popuścić nieco wodzę fantazji w czasie pieczenia i zabawić się w artystę.  Przy odrobinie szczęścia obficie spłyną na nas pochwały gości nie tylko dotyczące smaku…

Przechodzimy do tematu marynistycznych tortów. Bywają zdumiewające! Zobaczcie galerię.

Motywy żeglarskie nie muszą cieszyć naszych oczu tylko sporadycznie, możemy je  wprowadzać do naszego codziennego życia przy każdej okazji, nawet najbliższa impreza w gronie rodziny lub przyjaciół może być do tego świetną okazją.

Jeśli uda się Wam stworzyć lub upiec coś marynistycznie oryginalnego, przyślijcie fotki na adres poczta@nautix.pl – z chęcią je zamieścimy i opiszemy.