Dzwony na drewnianych deskach

Dzwony na drewnianych deskach

Dzwon żeglarski jest reprezentacyjną częścią wyposażenia żaglowców i większych jachtów. Zawiadamia o ważniejszych wydarzeniach w życiu załogi i fantastycznie zdobi pokład. Dzwon żeglarski lub dzwon na drewnianej desce może stać się interesującym elementem wystroju wnętrza.

Dzwon żeglarski na ścianie

Dzwon żeglarski można z powodzeniem powiesić na ścianie. Najlepszym miejscem dla dzwonu będzie hol lub przedpokój – dzięki temu dźwięk dzwonu może sygnalizować pojawienie się gości i dostarczy wówczas odrobinę dobrej zabawy.

Innym interesującym miejscem na powieszenie dzwonu żeglarskiego będzie ściana w kuchni lub jadalni. Dzięki usytuowaniu dzwonu w łatwo dostępnym miejscu dzwon będzie informował domowników o zbliżającym się posiłku.

Bardzo efektownie zaprezentuje się również w salonie. Powieszony na ścianie w reprezentacyjnym miejscu doda wnętrzu gracji, elegancji i oryginalnego charakteru.

Dzwon na desce

Wprawdzie dzwon można przymocować bezpośrednio do ściany ale łatwiej będzie zakupić dzwon na desce, który jest już przymocowany do drewnianej podstawy.

Kolory desek do których przytwierdzony jest dzwon stwarzają ciekawe opcje aranżacyjne. Np. do wnętrza w którym dominuje ciepłe drewno można wybrać deskę w kolorze złotego dębu, czarna deska ze srebrnym dzwonem będzie pasowała do nowoczesnych industrialnych wnętrz. A biała deska podkreśli urok morskiego wnętrza.

Taka deska na dzwon posiada zwykle solidne zawieszki, dzięki którym całą dekoracje można zawiesić na ścianie z taką łatwością jak zwykły obraz.

Dzwon na drewnianej desce a właściwie drewniana podstawa będzie dodatkową ozdobą wnętrza. Drewno nie tylko wyeksponuje kształt dzwonu i przyciągnie wzrok ale również stworzy miejsce na umieszczenie podpisu lub indywidualnej dedykacji.

Dedykacja na dzwonie będzie dobrze widoczna dla wszystkich na co dzień i możne przypominać o ważnym przesłaniu, wspomnieniu lub innych ważnych dla rodziny wartościach.

Dzwon na prezent

Sentymentalna tabliczka z dedykacją upamiętni warte zapamiętania wydarzenie i nie pozwoli by poszło w zapomnienie. Dzwon żeglarski z dedykacją na desce to dobry pomysł na wykwintny, elegancki prezent. Prezent reprezentacyjny, funkcjonalny, oryginalny.

Dźwięk dzwonu, który pozwoli na zwołanie bliskich przyda się w każdym domowym gospodarstwie. Dlatego szukając prezentu dla szefa lub przełożonego warto rozważyć taką opcję.

Ponieważ dzwon z dedykacją będzie doskonałym prezentem nie nie tylko dla żeglarza choć podarowany właśnie miłośnikowi żeglarskich przygód nabierze kolejnego, metaforycznego wymiaru.

Rodzaje dzwonów

Wybierając dzwon na desce do domu lub na prezent trzeba się zmierzyć z problemem wyboru ponieważ dzwonów na ścianę jest całe mnóstwo a wśród nich:

  • dzwony na drewnianej desce
  • dzwony mosiężne – złote
  • dzwony z ciemnego mosiądzu
  • dzwony srebrne
  • dzwony duże, ciężkie
  • dzwony mniejsze, lżejsze
  • dzwony z elementem dekoracyjnym np. kotwicą lub kołem sterowym

Elegancki dzwon żeglarski to oryginalny dodatek wnętrza. Podkreśli charakter wystroju i wprowadzi niepowtarzalny motyw. Może przydawać się na co dzień a podczas domowej imprezy lub donioślejszego, rodzinnego wydarzenia sprawdzi się wręcz doskonale nie tylko jako dekoracja