Dekoracyjne koła ratunkowe

Dekoracyjne koła ratunkowe

Wkomponowane w krajobraz nadmorskich akwenów, plaż oraz pokładów jachtów, statków i dostojnych żaglowców. Różnobarwne, przeplecione sznurem lub linką, w różnych rozmiarach a nawet kształtach. Nic więc dziwnego, że koła ratunkowe znalazły zastosowanie jako oryginalna ścienna dekoracja we wnętrzach, w których chcemy zaakcentować związek w wodą i żeglarstwem.

Koła ratunkowe jako dekoracja

Dekoracyjne koła ratunkowe najczęściej pojawiają się w wersji biało-granatowej lub biało-czerwonej. Mają różne średnice, w minionym sezonie pojawiły się zdobiąc witryny popularnych perfumerii w centrach handlowych.

W asortymencie sklepów marynistycznych bez trudu wyszukasz ozdobne koła ratunkowe, wykonane z tworzyw sztucznych, drewna lub ceramiki. W opcji masz modele w stylu retro i bardziej nowoczesne.

Niebanalna dekoracja marynistyczna – koła ratunkowe do pokoju dziecka, tawerny i salonu

Ze względu na wesołą, żywą barwę są świetną ozdobą do pokoju marynarskiego dla dzieci.
Mogą być zawieszone pionowo lub poziomo, nabierają uroku i tworzą efektowna morską dekorację zwłaszcza w większej ilości na jednej ścianie.

Do tawerny lub klimatycznego wnętrza, w którym chcemy stworzyć nieco archaiczną atmosferę przepełnioną duchem morskiej tradycji, możemy użyć koła ratunkowe, które sprawiają wrażenie lekko starych i mających już swoją historię. Zbaczacie przykłady  kół  „z duszą”. Czasem można zakupić koło z zamysłem stylizowane na dekorację starą „po przejściach”. Alternatywą jest zdobycie prawdziwego koła ratunkowego, na którym widnieją oznaki tego, że już się wystarczająco wysłużyło.

Ozdobne koła ratunkowe z dodatkowymi funkcjami

Koła, służące zwykle do ratowania życia, poruszyły wyobraźnię projektantów i stworzono wiele pomysłowych często nawet funkcjonalnych dekoracji, które wykorzystują motyw koła ratunkowego a przy okazji spełniają inną funkcję: lustra lub zegara. Koła zegary, zegarki, z węzłami lub statkami wewnątrz, koła lustra i lustereczka, koła z napisami, kotwicami i innymi ornamentami.

Podoba Ci się motyw koła we wnętrzach? Poza kołem ratunkowym, możesz postawić na koła sterowe. Klasyczne, bardziej nowoczesne, z dodatkiem liny lub bez, z elementami mosiężnymi lub z zegarem – możliwości jest mnóstwo Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! Sprawdź nasze inne propozycję na dekoracje w morskim stylu:

  • koła sterowe;
  • wiosła dekoracyjne na ścianę;
  • obrazy marynistyczne;
  • morskie tekstylia: poduszki i koce;
  • dzwony na dębowych deskach.

Te i inne dekoracje znajdziesz w naszym sklepie nautix.pl!

Zobacz w sklepie