5 najważniejszych dekoracji marynistycznych

5 najważniejszych dekoracji marynistycznych

Tak to bywa, że każda branża ma swoje „must have”. „Must have” to z ang. c rzeczy, produkty najważniejsze, które trzeba mieć do osiągnięcia realizacji określonego celu. Marynistyczne dekoracje nie są wyjątkiem.

My wskażemy 5 niezbędnych  dekoracji marynistycznych, które naszym zdaniem powinny się znaleźć w pokoju urządzonym w  marynistycznym stylu. Zaczynamy!

1. Drewniane koło sterowe na ścianie.

Piękna dekoracja marynistyczna, związana z żeglarską sztuką. Koła sterowe są symbolem przywództwa i obierania właściwych kierunków. Koło sterowe zawieszone na ścianie będzie fantastycznym, żeglarskim symbolem. Drewniane, lakierowane doda wnętrzu elegancji i żeglarskiego uroku.

2. Poduszki marynistyczne

Odpowiednio dobrane poduszki dekoracyjne zadecydują o charakterze wnętrza.  Poduszki marynistyczne wykorzystują w swoim designie dwa elementy:

  • żeglarski motyw

Czyli na froncie poduszki możemy spotkać grafiki wszystkich miłych i pozytywnych motywów, które przypominają nam morskie klimaty i elementy żeglarskiego ekwipunku czyli: kotwice, koła sterowe, latarnie, sylwetki jachtów i żaglowców.

Poduszki marynistyczne często wykorzystują motyw liny. Liny żeglarskie nie tylko pojawiają się jako nadruk na wzorze poduszki ale często prawdziwe żeglarskie liny zdobią poduszkę w fantazyjny sposób oplatając poszewkę.

  • żeglarskie barwy

W tej kwestii niezmiennie prym wiedzie biel i granat. Wzbogacony czerwienią również nasuwa żeglarskie skojarzenia i wprowadza trochę życia i dynamiki w do chłodnych morskich barw.

3. Obrazy marynistyczne

Nowoczesny obraz marynistyczny jachty w nowoczesnym wnętrzu

Obraz marynistyczny podłużny – dwa jachty jest dostępny tutaj.

Duże, realistyczne obrazy o morskiej tematyce mogą dostarczyć prawdziwych emocji i intensywnie zaakcentować żeglarskie klimaty.

– nowoczesne reprodukcje

Dwa główne typy obrazów marynistycznych:

  • nowoczesne reprodukcje i zdjęcia marynistyczne

obrazy marynistyczne to reprodukcje przedstawiające dynamiczne, realistyczne zapierające dech w piersi zdjęcia z regat, pokładów dużych jachtów ukazujące morze, żeglarstwo i żeglarzy w swoim żywiole

  • tradycyjne obrazy olejne

Obrazy w ramie, ręcznie malowane w tradycyjnej formie często przedstawiają sceny batalistyczne lub wzmagania żaglowców na wzburzonym morzu podczas sztormu.

4. Model jachtu lub model żaglowca

Modele jachtów lub żaglowców są elegancką ozdobą salonu lub biura. Nie są przypadkową dekoracją, zwykle odzwierciedlają zamiłowanie mieszkańców do żeglarskiej pasji.  Nasuwają miłe skojarzenia i nieraz zachwycają precyzją wykonania, elegancją i mistrzowską sztuką łączenia drobnych, drewnianych elementów.

5. Dekoracyjne koła ratunkowe

Koło ratunkowe jako dekoracja to niezbędnik do pokoju dla dzieci lub jasnej jadalni w domku letniskowym nad morzem lub nad jeziorem. Wesoła, barwna marynistyczna dekoracja, która może kojarzyć  się pokładem jachtu albo z wybrzeżem i kąpielowymi akwenami.

Koła ratunkowe na ścianie – marynistyczne dekoracje

Wskazane przez nas marynistyczne dekoracje oczywiście nie wyczerpują tematu morskich ozdób ale stanowią podstawę pokoju urządzonego w marynistycznym stylu. Jeśli znają się we wnętrzu, nie będzie wątpliwości jaki jest styl pokoju i charakter wnętrza. Te podstawowe elementy bezdyskusyjnie tworzą morski klimat i nadają wnętrzu marynistyczny charakter.